زنبيل خريد شما خاليست!

زنبيل خريد

     

 

 
   
 راهنمای سايت > ورود به سيستم ياهو  > چگونه ايميل فارسی بنويسيد؟
   
 
  • چگونه ايميل فارسی بنويسيد؟


چگونه ایمیل فارسی بنویسید؟

نوشتن Email به فارسي و به صورتي که بتوان براي آن راه حلي کلي و جامع ارائه کرد، تا قبل از آمدن Windows 2000 امکان پذير نبود. براي نوشتن نامه هاي فارسي و Chat کردن رايج ترين روش استفاده از زبان Pinglish بود (و چه بسا بتوان گفت هست). در اين روش کلمات فارسي با استفاده از کاراکترهاي انگليسي تايپ مي شدند مثل Hale Man Khoob ast در حال حاضر با توجه به سيستم UniCode که شرکت مايکروسافت آن را همزمان با Windows 2000 معرفي کرد، استفاده از زبان فارسي چه در وب سايت ها و چه در email ها حالتي استانداردتر به خود گرفته است. البته اين قابلیت فقط در سيستم عامل ويندوز و مرورگر Internet Explorer کاربرد دارد.

 براي نامه نگاري در اينترنت ارسال و دريافت e-mail براي آنکه بتوانيد از اين سيستم استفاده کنيد ابتدا لازم است قابليت تايپ کاراکترهاي فارسي را در ويندوز 2000 يا xp خود تعريف کنيد. براي اين کار به Control Panel برويد، Regional , Language Options را انتخاب کنيد و زبان فارسي را به مجموعه زبان هاي مورد استفاده کامپيوتر خود اضافه کنيد. از اين به بعد در پايين صفحه سمت راست کنار ساعت کامپيوتر شما مربعي ظاهر خواهد شد که در آن FA ( براي فارسي) و يا EN ( براي انگليسي) ظاهر مي شود که با کليک کردن روي آن مي توانيد بين اين دو زبان سوئيچ کنيد.

بعد از آنکه زبان کاراکترهاي کامپيوتر خود را فارسي کرديد، کافي است به همان صورتي که مثل هميشه Email مي نويسيد، عمل کنيد و تنها هنگامي که مي خواهيد متن نامه را بنويسيد از زبان فارسي استفاده کنيد.
راه دیگر این است که برای نوشتن متن از فونت Simplified Arabic استفاده کنید.

براي خواندن چنين نامه هايي نيز اگر فونت و حروف متن خوانا نیستند کافي است که محيطي که در آن نامه را مي خوانيد سيستم Unicode را پشتيباني کند. سپس روی صفحه راست کلیک کنید و در قسمت Encoding  گزینه Unicode یا Arabic را انتخاب کنید.
 

 
 
 
 
  • اگر چنانچه به مشکلی برخورديد سرويس تماس با ما در نمابازار آماده پاسخگويی به سوالات شما می باشد.

     

  • راهنمای پويای نمابازار به صورت گويا بخش های فروشگاه نمابازار را به شما معرفی مي كند و از امکانات موجود در سايت شما را براحتی مطلع می سازد.

  • چنانچه شما پيشنهادی در رابطه با فروشگاه نمابازار و محصولات آن داريد می توانيد در فرم نظر خواهی کليک کنيد.

 
 
 
 
 

كليه حقوق اين سايت محفوظ مي باشد.

© 2003-2005, Namabazar.com. All rights reserved.